evin içine pabuçla girersin haaa .. seni terbiyesiz utanmaz rezil ...!!!

                                       (ev ayakkabısı)


 Batılı toplumlarda  , eve ayakkabı  ile  girip  çıkarlar  genellikle  ..

Andrew Mango   , ince ince  dalgasını  geçer  bizim  bazılarımızın temizlik anlayışımızla ,  bir  yazısında ..

Şöyle der makalesinde ,   uzun  zaman geçti , hatırladığım  kadarıyla :
 Sizler ,   gerçekten  temiz  bir toplumsunuz , evlerinizin  içleri  tertemizdir .. Evlerinize asla  ayakkabılarınızla   girmezsiniz evlerinizi  temiz  tutabilmek  için ..

 O kadar  temizsinizdir   yani ...  Ama  eve  ayakkabılarınızı  çıkararak girmeniz , sokaklarınızın  pek te  temiz  olmadığının  işareti olabilir mi acaba ?

Bizler sokakta  giydiğimiz ayakkabı  ile  evlerimizin  içine  girip  otururuz..  Biz  sizin  kadar  temiz değiliz , evlerimize ayakkabılarımızla  girdiğimiz için . Eve  girerken ayakkabılarımızı çıkarmayışımız , evlerimizin  içinin  pis olduğu anlamına da  gelir aslında ..

Ama  bizim ayakkabılarımız  evlerimize  pislik   getirmez ..  Öyleyse bu  , sokaklarımızın da   oldukça  temiz  olduğunu  göstermez mi sizce ?


Bizim  sokaklarımız  çöplük değildir ,  sokaklarımızda çöp  ya da  pislik  bulamazsınız  ..
O yüzden evlerimize ayakkabılarımızla  rahatça  gireririz ...


**


Bu ,   bizim toplumumuzda pek te   hijyenik ve temiz olarak görülmeyen ve benimsenmeyen bir tarzdır ..
Bu  nedenle  bizde , sadece ev içinde giyilen ayakkabılar da vardır ..

Bunlara ev ayakkabısı derler .
Bu ayakkabılar , sokakta giyilen ayakkabılardan değildir..


" Bazı yerlerde ,misafirliğe gidildiğinde , genellikle de   daha çok bayanlar ,   dışarda sokakta   giydiği ayakkabıyı gittiği eve girerken çıkarır , çantasında ya da poşette içinde yanında getirdiği ev içi ayakkabısını giyer ..

Bazı evlerde misafire terlik verirler . Eğer çantanızda  ev  içi  ayakkabısı getirdi iseniz , gerek kalmaz ev sahibinin terlik vermesine ... Çıkarır torbadan tertemiz pırıl pırıl ayakkabınızı giyersiniz salonda ..
Ama maalesef bu işin bir riski vardır .. Bu usülü bilmeyen ve o kadını   ,  aklınca  yerin dibine sokmak  için elverişli bir  fırsat  yakaladığını sanan   birileri olabilir mesela o mekanda ..

Kazanı kaynatmaya   başlarlar  hemen , saldırı başlar ..

" Yuuuhhh ... Kadına bak ...  Evin içinde , sokakta giydiği pabuçla geziyor...

Hıııhhh ... evin içine   sokak ayakkabısı ile girmiş ,  pabuçlarını  çıkarmadan ... Bir de  kurumuna  bak  ..

Utanmaz terbiyesiz şımarık kadın, ne olacak ..."


Aslında , o ayakkabılar sokakta giyilen ayakkabılardan değildir , içeride giyilen ayakkabı ayrıdır , dışarda giyilen ayakkabı ayrıdır.. Ama  nereden bilsin  o doğuştan fesat zırcahil bunu. ..

Eve pabuçla girmek haaa !!  Ne sanıyor kendini bu terbiyesiz..
Söyleyin şuna evin içine pabuçla girmesin .. kadın , zaten kendisine saldırmak için en küçük bi fırsat gözetenlerin dilindedir artık..arkasından kadını  hazetmeyen hatta  mümkünse evini dağıtmak  isteyen bazı aile  büyükleri  de o fesatın  gazına gelip şiddetli şekilde bu terbiyesizi kınar ve saldırıya geçerler ... yakalamışlardır  en sonunda  onu ..  sokakta giydiği pabuçla eve girmiştir ya ..
Bu ne terbiyesiz , bu ne kafası havalarda karıdır .. kendini ne sanıyo bu ... ...derhal  haddi bildirilmeli  bunun ..
********************************************

(hayatta böyle trajikomik olaylarla her an karşılaşabilirsiniz .. Siz siz olun .. öyle misafirliğe filan giderken yanınıza ev ayakkabısı  filan değil   , bi çift terlik alın .. Yargısız infaza maruz kalırsınız sonra ne olur , ne olmaz ..)


Hiç yorum yok:

Web Analytics